Červnový výpad do Alp

Výlet do vysokých hor patří již mezi tradiční oddílové akce.  Cílem letošního výjezdu byla chata Blaueishütte v Berchtestagenských Alpách, kterou jsme již znali z loňského roku.

Číst dál...

Sněžnicování ve Žďárských vrších

     Byl krásný a možná by se dalo říci, že už počasím odpovídající, jarní týden. Proto jsem se od pondělí nemohla dočkat víkendu, kdy vypadnu z Prahy a vyrazím se skupinkou bystřických lezců na pochod ve Žďárských vších. Přípravy nevypadaly nijak náročně, stačilo si pouze sehnat sněžnice, zabalit pár věcí do batohu (mělo být krásné počasí, tak proč toho tahat moc) a vyrazit.

Číst dál...

Zakončení kurzu 2017/2018

Již tradičně zakončujeme kurz lezení na umělé stěně, které náš oddíl každoročně pořádá, výletem do skal, aby si děti i dospělí mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jaký je rozdíl mezi lezením v hale a venku na skále.

Číst dál...

Poslední slanění aneb jak jsme zakončili lezeckou sezónu 2016

    Pátek 25. 11. se v práci děsně vleče a to jen proto, že odpoledne mě čeká další super akce s nejlepším oddílem a to, poslední slanění. Jde o každoročně pořádanou akci, která je vždy koncem listopadu pod Vysokou skálou ve Štěpánově. Sraz pod skálou je už v 15 hodin. Což nestíhám, ale z práce běžím tryskem, sbalím věci a už sedím v autě tradá směr Štěpánov.

Číst dál...

Poslední slanění 2017

Krátící se dny a teploty blížící se pěti stupňům svědčí o jediném - neúprosně se k nám blíží zima a s ní spojený konec venkovní lezecké sezóny. Letošní oslavy konce lezeckého roku vyšly na svátek Svatého Martina, tedy 11. listopadu.
Číst dál...

Letní týden v Ádru

Vydáno dne 27. 10. 2016 (518 přečtení) Pojďme si přiblížit náš každoroční týdenní pobyt v Ádru. Nebude to, ale obyčejnou formou článku, na který jste ode mě zvyklý. Budou jej vyprávět tři lidi zároveň. První budu já – Peťa, vezmu si tak trošku na starosti roli vypravěče. Druhým je Pepa a poslední je Ráďa (pro neznalé Ráďa je přítelkyně Honzy Grepla).

Číst dál...