rucelogo

BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM                   

SCLOGIN

Škrovádské školení

Tak se nám to trochu zdrželo, ale článek o lezení a hlavně výsledky našeho školení jsou tu. Na Škrovádě se nás sešlo opravdu hodně a to hlavně z řad našeho oddilu. Především pro naše mládežníky jsme si připravili pár úkolů, které musely splnit. Přezkoušení se ovšem zúčastnili i ti starší, kteří jsou mezi námi teprve krátký čas. První úkol. Uvolnění jističe ze systému (zablokování osmy,odpoutání ze systému) Druhý úkol. Prověření znalosti alespoň 5 uzlů

Třetí úkol. První pomoc (zlomenina ruky nebo nohy,fixace dlahou) Takže jsme si nejdříve zalezli a pak to začalo,všichni odešli na jinou lezeckou oblast a my jsme si u nataženého lana nechali první dvojici a začali jsme zkoušet. Šlo nám to pomalu, protože jsme se snažili, aby zkoušený měl dost času na promyšlenou.

Zablokování osmy po chvilce zvládly všichni, uvolnění ze systému bylo horší i přesto se to taky zvládlo. Kontrola znalosti čísel na přivolání první pomoci zvládly všichni jen Míša si je trochu popletla. Je poznat že máme v oddíle i nové členy, kteří se opravdu snaží získat nové informace a hlavně zkušenosti, které se na skalách opravdu hodí. Hlavně bych podotkl Janu a Michala. U Mildy je poznat, že zkušeností má dost jen je potřebuje oprášit a dopilovat. Uzlování bylo v poho a zlomeniny, to byla jedna velká sranda. Je pravda že na dlahu a její přivázaní se dá použít téměř vše. Docela jsme se u toho zasmáli. Mládežníci dlahování na svůj věk zvládly dobře u starších bylo poznat že už za sebou mají různé školení co se týká první pomoci a tak si dokázaly s první pomocí bez problému poradit.

Za zmínku stojí Mildovo dlahování pet flaškou, kterou přivázal mým šátkem. Dále Pěťa dokonce odhodila svou ortézu kolene, kterou použila jako dlahu. Vše má,ale i svůj konec. Nemyslím lezení nýbrž školení a tak jsme si dali domácí koláč, pivko a pár cest.Lezení nám opravdu šlo a všechny bavilo.Den se chýlil ke konci a tak někteří včetně mě, Věrky Barunky a Andi sedáme do auta a frčíme domů. Další banda si dá pár pivek a nějakou tu limču, postaví stany a jak to bylo dál to nevím.Musí nám to napsat, ten kdo zůstal do druhého dne.

Na závěr musím říct že všichni školením prošli a je poznat že se v oddíle něco naučili ,jen to z nich kolikrát leze jak z chlupaté deky. Snad se nám s Honzou školení podařilo a všem se líbilo stejně jako nám. Musím také poděkovat Věrce, že nám dělala zraněného a musela přežít pár píchnutí od klacku při dlahování. Ale je to tvrdá holka a zvládla to se smíchem. Takže ahoj na další akci.

weby_banners

sponzori_banner