MFOF je za námi

Vše je již uklizeno, vyúčtováno a sbaleno. Máme za sebou další Mezinárodní Festival Outdoorových Filmů, který v Bystřici organizujeme společně s městským úřadem. Letos to bylo již po sedmé, co se snažíme v našem městě představit svět adrenalinových, extrémních, ale hlavně s přírodou spjatých sportů.

Číst dál...

Proměňte vánoční dárky v dobrý skutek!

Pokud se letos chystáte nakupovat vánoční dárky na internetu – od parfému pro drahou polovičku, přes nový telefon, knihu oblíbeného autora, až po strojek na holení nebo hračky pro děti – můžete jednoduše každý dárek proměnit v dobrý skutek a nám tím opravdu pomoci. Uděláte to takto:

Číst dál...

Pozvánka na MFOF 2017

     Již 7. ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů si pro všechny připravili členové oddílu HO Lezci z Vysočiny ve spolupráci s bystřickými skauty. Neváhejte a přijďte nahlédnout do světa outdooru, adrenalinu, nevšedních sportovních výkonů a zážitků, ale i do zajímavých koutů naší planety. Festival bude probíhat v kulturním domě v pátek 13. října od 17:00 a v sobotu 14. říjjna od 14:00.

Číst dál...

Je nám 10 let

Náš oddíl vznikl sice spontánně, při posezení trojice přátel, zato s jasnou myšlenkou vytvořit seskupení lidí se stejným zájmem a mít tak možnost prosadit se v bystřickém regionu. Nejjednodušší možnou formou bylo občanské sdružení. Proto jsme v roce 2006 na Ministerstvu vnitra ČR zažádali o zápis a po sepsání stanov byl náš nápad dovršen registrací oddílu s názvem OBČANSKÉ SDRUŽENÍ LEZCI Z VYSOČINY.

Číst dál...

El Chorro 2017 – praktické info

     Celé povídání vychází z mých zkušeností z roku 2017, kdy jsem Chorro navštívila hned dvakrát. Poprvé v březnu na 14. dní a podruhé v květnu. Předtím jsem zde byla několik let nazpět a prakticky se nic nezměnilo. Vápencová lezecká oblast se nachází v Andalusii zhruba 60 km od Malagy. Leze se na velkém masivu a v přilehlých sektorech.

Číst dál...

Co bylo, co bude

Začal nám nový rok, no a ten předešlý skončil. Celý ten loňský rok probíhal tak nějak standardně, tedy alespoň co se našeho spolku týká. Jezdili jsme po republice po skalách a skalkách, lezli na umělé stěně, někteří se za lezením vypravili i do okolních států.

Číst dál...